Sprzątanie Świata – Polska

przez aw

Nasz udział w Jubileuszowej Akcji Sprzątanie Świata – Polska
W tym roku pod hasłem
„Akcja- segregacja! 2x więcej, 2x czyściej”
 – termin: 21września

Celem tegorocznej edycji jest wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów.

To bardzo, bardzo ważne ze względu na lepsze wykorzystywanie zasobów, które „zamrażamy” w odpadach oraz poszanowanie środowiska, oszczędność energii i wody. Ale jest to istotne także ze względu na konieczność osiągnięcia przez polskie gminy poziomu 30% recyklingu już w tym roku, a przez Polskę poziomu 50% recyklingu odpadów z gospodarstw domowych już za dwa lata, w roku 2020. Aktualnie z gospodarstw domowych do recyklingu trafia ok. 13% odpadów, a musimy w ciągu dwóch lat zacząć zbierać ich poprzez selektywną zbiórkę trzykrotnie więcej!

A oto odpadowe Wyzwania. W kolorach jak pojemniki do segregacji odpadów.

Każdy może wybrać coś dla siebie:

 Wyzwanie 1 – NIEBIESKIE

„Akcja – segregacja!”

 Wyzwanie 2 – ZIELONE

„Zbieramy – sprzątamy – nie śmiecimy”

 Wyzwanie 3 – BRĄZOWE

„Razem ułatwiajmy segregację odpadów”

Wyzwanie 4 – CZARNE

„Pokaż, że segregujesz! I pokaż, jak segregujesz!”

 Wyzwanie 5 – ŻÓŁTE

„Gmino – pozyskaj od nas nieodpłatnie żółte pojemniki do selektywnej zbiórki i efektywnie zbieraj w niewłaściwe odpady!”