Nasi uczniowie walczą ze śmieciami

przez aw

W dniach 11 – 15 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Bez Śmiecenia. Z tej okazji uczniowie przygotowali tabliczki z napisem „NIE ŚMIEĆ!” i umieścili je w najbardziej zaśmieconych miejscach Matysówki: koło cmentarza, na parkingu przy Domu Ludowym, przy drodze po drugiej stronie szkoły i koło Debrzy. Niestety jedna z tabliczek niemal od razu została skradziona.

Po kilku dniach od umieszczenia tabliczek nasi uczniowie razem ze swoimi wychowawcami ruszyli na sprzątanie Matysówki. To co zobaczyli przeszło ich najgorsze wyobrażenia. Kilka metrów od tabliczki umieszczonej koło cmentarza znaleźli dziesiątki butelek, opakowań po jedzeniu, sprzedawanych w restauracjach na wynos, paczek po papierosach – łącznie 8 worków. Czy tak trudno wziąć ze sobą puste opakowania, skoro dało się radę przynieść na miejsce pełne?

Aldona Wójcik