„Drużyna Matysa” na obchodach 650-lecia Tyczyna.

przez aw

W dniu 10 czerwca 2018r. przedstawiciele Szkoły Podstawowej im. Króla Kazimierza Wielkiego w Matysówce brali udział obchodach Dnia Tyczyna, imprezie zorganizowanej z okazji 650   – lecia powstania miasta. Obozy z każdej ze szkół podstawowych z gminy Tyczyn rozlokowały się na Rynku, skąd o godzinie 14.30 wyruszyły w orszaku królewskim do parku, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Po obejrzeniu inscenizacji zaślubin króla Jagiełły z Elżbietą z Pileckich Granowską zaprezentowały się najmłodsze grupy taneczne działające przy domach ludowych. Następnie występowały drużyny z poszczególnych szkół. „ Drużyna Matysa” w składzie: król- Nikodem Frączek, dama dworu- Katarzyna Sawicka, rycerze: Marcel Michalik i Filip Szmist oraz dwórki: Weronika Płodzień, Gabrysia Szmist, Zuzia Kyc, Patrycja Ślęczka, Ania Szela, Izabela Michalik, Lena Szczepańska i Emilka Narewska okrzykiem „W trudzie i znoju Kazimierz Wielki zagrzewa do boju” zaprezentowała się znakomicie. Dziewczynki ubrane w średniowieczne stroje zatańczyły taniec dworski. Nie obyło się też bez konkurencji zręcznościowych , w których nie zabrakło naszych wspaniałych uczennic. Wśród kramów ze staropolskim jadłem , przy rycerskich pokazach i innych atrakcjach miło było spędzić czas.

Małgorzata Płodzień

Dyrektor szkoły kieruje serdeczne podziękowania dla Pań: Marty Sikory, Małgorzaty Pałki i Małgorzaty Krawczyk za uszycie pięknych stylowych strojów dla dwórek oraz dla nauczycielek: p. Justyny Popek, Moniki Sitek, Iwony Gaweł-Sikory, Małgorzaty Bąk, Krystyny Kielar, Grażyny Wyżykowskiej i Małgorzaty Płodzień za przygotowanie uczniów do występów.

Lidia Kupiszewska