Wycieczka szkolna klas młodszych do Krzemionek Opatowskich

przez aw

30 maja 2018r. uczniowie klas I – III wyruszyli na długo wyczekiwaną szkolną wycieczkę „Śladami historii ziemi i człowieka w regionie świętokrzyskim”. Udali się do Krzemionek Opatowskich, gdzie czekało na nich wiele atrakcji.

Najpierw w Muzeum Archeologicznym wzięli udział w warsztatach plastycznych. Następnie wędrując ścieżkami Rezerwatu Przyrody słuchali opowiadania przewodnika o roślinach i zwierzętach tamtejszych lasów. W neolitycznych chatach uczestniczyli w warsztatach z wyrabiania naczyń glinianych, obróbki krzemienia. Dużych emocji dostarczyła wszystkim lekcja strzelania z łuku. Uczniowie zwiedzili również kopalnię krzemienia pasiastego przechodząc trasą wzdłuż chodników prehistorycznej kopalni wybudowanej prawdopodobnie około 5 milionów lat temu. Wszyscy powrócili pełni wrażeń, rozśpiewani i zadowoleni.

Małgorzata Bąk