Dzień Mamy i Taty w przedszkolu

przez aw

Mama i tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między nimi. Dlatego też, jak co roku, w naszym przedszkolu odbyła się wielka uroczystość z okazji ich święta.

W dniu 25.05.2018r. pięknie ubrane przedszkolaki zaprezentowały bogaty program artystyczny. Swój występ rozpoczęły przywitaniem gości. Następnie odbyło się przedstawienie „Rodzinne zakupy w supermarkecie”. Mali artyści pokazali scenki z niedzielnego pobytu w dużym sklepie, w którym to rodzice zajęci zakupami zapomnieli o swoich podopiecznych, a ci wykorzystując ich nieuwagę świetnie bawili się w dziale z zabawkami, zakładając się, ile czasu zakupy zajmą rodzicom. Kiedy to dorośli zorientowali się , że nie ma dzieci, byli przerażeni. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Usłyszeli komunikat , że ich pociechy oczekują w punkcie obsługi klienta. I tak z zakupami i „zgubami” rodzice wrócili do domu.

Później dzieci słowem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza, a także za mądrość i ojcowski autorytet.

Po udanych występach, w których maluchy zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie, wokalne i taneczne na twarzach rodziców zauważyć można było tylko jedno – wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Na zakończenie wdzięczne dzieciaki wręczyły swoim kochanym rodzicom piękne czerwone serca i zaprosiły na słodki poczęstunek.

Małgorzata Płodzień

Film

Galeria zdjęć