Gminne Igrzyska Sportowe pn. ,,Baw się z nami „

przez aw

11 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej w Matysówce po raz kolejny odbyły się Gminne Igrzyska Sportowe pn. ,,Baw się z nami”. Do udziału w nich zaproszeni byli uczniowie ze wszystkich szkół naszej gminy. Zawody te cieszą się wielkim zainteresowaniem uczniów i opiekunów, i tak też było tym razem.  Przygotowując zawody organizatorzy postawili sobie za cel integrowanie dzieci poprzez aktywność fizyczną, popularyzację sportu, wdrażanie do bezpiecznego spędzania wolnego czasu i codziennej aktywności. Sport zawsze jest najlepszym sposobem na rozładowanie nadmiaru energii.

Do turniejowych potyczek przystąpiło pięć drużyn. Rywalizowały one w siedmiu regulaminowych konkurencjach. Były to: bieg sztafetowy, konkurs rzutów piłeczką do worka, drużynowy skok w dal z miejsca, wyścigi w workach, bieg z przeciąganiem szarfy, wyścigi z zamianą piłek, strzały do bramki. Każdy uczestnik mógł zaprezentować swoje najlepsze predyspozycje sportowe. Zawodnicy pokonywali odległości w rekordowych czasach, wykazywali się doskonałą zręcznością i skocznością.

Poziom drużyn w tej edycji był bardzo wyrównany. W zawodach zwyciężyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Matysówce, kolejne miejsca na podium zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Tyczyna i Kielnarowej. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowy puchar i medale, wszystkim zaś szkołom na pamiątkę spotkania wręczono dyplomy i nagrody. Był to sprzęt sportowy pomocny w przygotowaniach do kolejnych wspólnych potyczek. Zawody odbyły się w miłej sportowej atmosferze, a nad ich prawidłowym przebiegiem czuwał nauczyciel wychowania fizycznego Robert Pikiel oraz opiekunowie drużyn z każdej szkoły.

Dzieci miały okazję poznać się uczestnicząc w zabawach integracyjnych przygotowanych przez organizatora. Wykazywały się siłą i wytrwałością w konkurencji przeciągania liny. Poprzez udział w spotkaniu uczyły się zdrowej rywalizacji, współpracy w zespole oraz poszanowania dla przeciwnika.

   
Dziękujemy Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tyczynie za pomoc finansową w organizacji zawodów.

Grażyna Wyżykowska

Galeria zdjęć