„W krainie kwitnącej wiśni”

przez aw

28 marca uczniowie naszej szkoły: Martynka Błoszko z oddziału przedszkolnego oraz z klas I-III: Emilia Krawczyk, Kajetan Putkowski i Filip Dopart uczestniczyli w warsztatach dydaktyczno – artystycznych ” W krainie kwitnącej wiśni”  zorganizowanych przez Szkołę Podstawową w Borku Starym. Dzieci miały okazję wzbogacić swoją wiedzę o egzotycznej Japonii. Obejrzały prezentację multimedialną o tym kraju. Gościem spotkania był  pan Bogdan Pociask, który często podróżuje do Japonii. Bardzo ciekawie o niej opowiadał , pokazał  zdjęcia ze swoich podróży oraz  przywiezione oryginalne japońskie przedmioty. Po występie przedszkolaków, które zaprezentowały japoński taniec z gałązkami kwitnącej wiśni nadszedł czas pracy. Uczniowie klas 0-I  wykonali pracę plastyczną przedstawiającą gałązkę kwitnącej wiśni , natomiast starsi uczniowie z klas II-III przygotowali stroiki świąteczne w formie ikebany. Japońskim akcentem było też wypicie zielonej herbaty, krótki pokaz karate w wykonaniu uczennicy ze szkoły w Borku Starym, czy też sesja zdjęciowa z wykonanymi przez dzieci różnymi maskami, wąsami, kokami japońskimi.  Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody.

                                                                               Małgorzata Bąk

Galeria zdjęć