Nasza szkoła przyłącza się do akcji Godzina dla Ziemi

przez aw

Godzina dla Ziemi – o co chodzi?

Akcja Godzina dla Ziemi odbywa się co roku, a tegoroczna edycja została zaplanowana na  sobotę 24 marca.   O godz. 20.30 miliony ludzi na świecie, w tym wiele miejsc i instytucji, na symboliczną godzinę zgaszą światła. Ma to być wyraz troski o los naszej planety. Za wydarzenia odpowiada Światowy Fundusz na rzecz Przyrody (WWF)…

Szanowni Państwo!

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o złożenie podpisu pod petycją w geście solidarności z ideą ochrony Puszczy Karpackiej na stronie sercekarpat.pl , gdyż tegoroczna akcja Godziny dla Ziemi odbędzie się pod hasłem „Ratujmy serce Karpat”.

Puszcza Karpacka, skrywa bowiem swoje serce, czyli teren planowanego od wielu lat Turnickiego Parku Narodowego. Na jego obszarze zostało zlokalizowanych ponad 6 tys. drzew o wymiarach pomnikowych. To jedyne miejsce w Polsce, gdzie żyją wszystkie nasze duże drapieżniki – niedźwiedź, wilk i ryś oraz bardzo rzadkie w skali Europy ptaki, jak orzeł przedni, puszczyk uralski i sóweczka.

Jest to już jeden z niewielu obszarów na Starym Kontynencie, gdzie człowiek może odpoczywać w pełnej harmonii z przyrodą.
Mimo niekwestionowanych walorów przyrodniczych i turystycznych powołanie parku narodowego przeciąga się, a przyroda ulega ciągłej degradacji…
Dlatego opowiadamy się za tym, aby najcenniejsze fragmenty Puszczy Karpackiej, jako nasze dziedzictwo narodowe, zachować dla przyszłych pokoleń!