„Zachowaj Trzeźwy Umysł – postaw na rodzinę i baw się z nami na XVII Pikniku Rodzinnym”

przez aw

18 czerwca 2017 r. odbył się w naszej szkole kolejny, już siedemnasty, Piknik Rodzinny.

Była to okazja do wspólnego spędzenia kilku godzin w miłej atmosferze odpoczynku i zabawy, do wzajemnego poznawania, zacieśniania więzi, poszerzania kręgu znajomych. Uczestniczyli w nim nauczyciele, rodzice uczniów wraz z pociechami oraz mieszkańcy Matysówki.

Była to też promocja szkoły, sportu i zdrowego stylu życia- promowanie  trzeźwości i utrwalanie bliskich więzi rodzinnych, które są gwarancją chroniącą przed popadaniem w różne nałogi.

Piknik rozpoczął się wyjątkowo uroczyście od poświęcenia oddanego do użytku, po długim okresie oczekiwania, boiska szkolnego. Ceremonii przewodniczył ksiądz proboszcz Jan Pyziak, a wśród zaproszonych gości byli obecni burmistrz Tyczyna pan Janusz Skotnicki, pani sołtys Danuta Szyszka i radny pan Mieczysław Płonka.

Część artystyczną z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka przedstawili uczniowie klas I – III oraz zerówka. Oprócz tradycyjnych wierszy i piosenek zaprezentowany został układ taneczny, przygotowany w ramach zajęć dodatkowych w Domu Ludowym.

Potem przyszła pora na podsumowanie wielu szkolnych konkursów  plastycznych i literackich promujących zdrowy styl życia oraz wręczenie nagród zwycięzcom. Chyba najbardziej oczekiwaną częścią naszego cyklicznego rodzinnego spotkania były jak zawsze gry i zabawy sportowe oraz różnorodne konkursy dla dzieci i rodziców, podczas których rodzice  mogli ujawnić swoje ukryte na co dzień talenty. Okazało się, że świetnie rzucają kapeluszem, dmuchają w rurki, skaczą jak pingwiny,  celnie trafiają do kosza oraz przeciągają linę, czyli potrafią się fantastycznie bawić.

Wielkim powodzeniem cieszyły się też dodatkowe atrakcje, jakimi w tym roku były: zabawy ruchowo – taneczne dla dzieci, możliwość wykonania zabawnego makijażu typu „tygrysek”, a także po raz kolejny nadmuchiwana zjeżdżalnia, kiermasz ciast oraz kiełbasa z grilla. Odbył się również tradycyjny mecz siatkówki pomiędzy reprezentacją szkoły i mieszkańców Matysówki i strażakami. Potem strażacy zaprezentowali alternatywne sposoby wykorzystania przywiezionego sprzętu. Orzeźwiający prysznic największą radość sprawił dzieciom, sądząc po radosnych piskach i prośbach o powtórkę.

Na tegorocznym Pikniku wspaniale dopisała nam pogoda, nie zawiedli również mieszkańcy, licznie pojawiając się na imprezie. Mamy nadzieję, że wszyscy miło spędzili ten niedzielny, popołudniowy czas.

Dziękuję naszym Darczyńcom  i Sponsorom, którymi w tym roku byli:

Rada sołecka w Matysówce, pani Krystyna Stachowska i firma ubezpieczeniowa AVIVA, państwo Halina i Andrzej Klęsk, panie  Beata Urban, Monika Sitek,  Izabela Stanio, Renata Szczepanik, pan Janusz Biesiadecki, właściciel Pizzerii “U STANKA”, Pizzeria „Amore” oraz Domowe Gary, Centra Zabaw FANTAZJA i Kolorowy Świat, kręgielnia Galaktyka, FHU Greinplast i hurtownia „Ania” oraz Miejsko-Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tyczynie.

Bardzo dziękuję Pani Agnieszce Michalik, przewodniczącej Rady Rodziców,  za jej ogromne zaangażowanie w przygotowanie Pikniku oraz wszystkim  rodzicom, którzy  piekli ciasta i pomagali przy sprawnym cateringu.

Dziękuję również naszym strażakom z miejscowej OSP za pomoc i uatrakcyjnienie spotkania, pani Małgosi Korcz i moim koleżankom i kolegom oraz pracownikom  szkoły za pomoc i wspólnie  spędzony czas.

Lidia Kupiszewska, Teresa Kowal