Przedszkolaki w Centrum Zabaw i Rozrywki „Kolorado”

przez aw

W dniu 8.06.2017r. przedszkolaki z punktu i oddziału przedszkolnego radośnie spędziły czas  w Centrum Zabaw i Rozrywki „Kolorado” w Malawie. Celem  wycieczki było kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie poprzez wspólną zabawę, integracja dzieci, a także rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji przestrzennej. W przeddzień wycieczki jej uczestnicy zostali zapoznani z zasadami zachowania się podczas pobytu w sali zabaw i przestrzegania ich, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo.

Przejazd autokarem dostarczył przedszkolakom  wielu wrażeń, ponieważ  niektóre maluchy jechały nim po raz pierwszy.  Już przed wejściem zaskoczył ich widok czerwonego samochodu -Zygzaka Mcqueena. Przy nim  pozowały do zdjęć. Po wejściu na salę  niezwykłą frajdą okazała się konstrukcja składająca się z labiryntu, przejść, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami. Dużym zainteresowaniem cieszył się tor przeszkód, który był wyzwaniem dla małych akrobatów.

Każdy, kto poczuł zmęczenie, mógł skorzystać z zacisznego kącika malucha, w którym można było odpocząć, pobawić się klockami i zabawkami edukacyjnymi. Dzieci  w trakcie pobytu miały czas na pyszną pizzę. Trzy godziny zabawy w sali minęły nam bardzo szybko. Na wychodzące z sali przedszkolaki czekała kolejna niespodzianka- duży samochód w „pluszowym ubranku psa”. Dzieci mogły się do niego przytulić  jak do wielkiego pluszaka.

Zadowolone, nieco zmęczone i pełne wrażeń maluchy wróciły do przedszkola z nadzieją, że wkrótce ponownie odwiedzą salę zabaw.

Małgorzata Płodzień