Dzień Mamy i Taty w Przedszkolu

przez aw

W dniu 2 czerwca 2017 r. dzieci z naszego punktu przedszkolnego świętowały Dzień Mamy i Taty. Przez wiele dni pilnie przygotowywały się do tej uroczystości. W końcu nadszedł długo oczekiwany czas. Na tę okoliczność maluchy przygotowały dla rodziców część artystyczną pt. „Przygoda niegrzecznej żabki”, w której mała żabka poszukiwana była przez swoją mamę, ponieważ zgubiła się.

Pomagały jej w poszukiwaniach inne żabki, bociany, pszczółka, zajączek i żuczek . Wszystko skończyło się szczęśliwie. Mała żabka odnalazła się i obiecała, że będzie „grzeczna, dobra, miła, by się mama nie martwiła”. Wszystkie przedszkolaki  z przejęciem zaprezentowały swoje umiejętności przed najbliższymi recytując wiersze, śpiewając piosenki i tańcząc. Występom przyglądali się uśmiechnięci, a jednocześnie wzruszeni rodzice, którzy oklaskiwali kolejne popisy swoich dzieci. Dla maluchów  było to przeżycie, dzięki któremu poczuły się ważne, zdolne i mogły być z siebie dumne. Na zakończenie części artystycznej przedszkolaki zaśpiewały „Sto lat” i wręczyły rodzicom prezenty.

Nadszedł też czas na miłe spędzenie chwil ze swymi dziećmi oraz luźne  rozmowy pomiędzy rodzicami przy zorganizowanym dla nich poczęstunku. Te krótkie wspólnie spędzone chwile z pewnością na długo pozostaną w pamięci – zarówno mam jak i tatusiów – szczęśliwych, promieniujących, odświętnych i dumnych ze swych pociech oraz tych najmłodszych, których trud, zaangażowanie i pokłady ogromnej miłości jakie włożyły w przygotowanie uroczystości zostały tak miło i szczerze przyjęte.

Małgorzata Płodzień