Karnawał w… szkole

przez aw

10 lutego odbyła się w naszej szkole długo oczekiwana zabawa karnawałowa. Uczniowie klas I – III wraz z dziećmi z oddziału przedszkolnego i „zerówką” rozpoczęli zabawę jako pierwsi, by po kilku godzinach „odstąpić” parkiet starszym…

Nikt nie podpierał ścian, ponieważ do tańca przygrywali nam instruktorzy ze Szkoły Muzycznej AVmusic. Pani wodzirej zaprosiła wszystkich uczestników zabawy do „tanecznej podróży” po całym świecie. Tańczono w rytmach latynoamerykańskich, słowiańskich, była też okazja, by sprawdzić się w tańcu irlandzkim czy greckim. Przygotowano też szereg konkursów, w których każdy mógł zaprezentować swój talent. Dzieci śpiewały ulubione piosenki, rysowały, odgadywały zagadki związane tematycznie z karnawałem. Znalazł się również czas na krótki odpoczynek, podczas którego panie z Rady Rodziców częstowały pysznymi kanapkami i domowymi wypiekami. Długo będziemy wspominać ten dzień i czekać do następnego karnawału, by sprawdzić, kto najlepiej zapamiętał poznane kroki i figury taneczne.

Krystyna Kielar