Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

przez aw

„Dziś słoneczko jasno świeci,
zima biała śpiewa.
A w przedszkolu przedszkolaki składają życzenia…”

21 i 22 stycznia to ważne daty w kalendarzu, bowiem w tych dniach swoje święto obchodzą Babcie i Dziadkowie.

Są oni wielkim skarbem dla wnuków, czyniąc ich dzieciństwo udanym i szczęśliwym. Zawsze mają dla nich czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, lepiej rozumieją, a przede wszystkim bezgranicznie kochają. A wnuczęta są ich radością życia. Dlatego w podzięce za wielkie serce, w dniu 18 stycznia 2017r. przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Matysówce zaprosiły  swoje Babcie i Dziadków na uroczystość z okazji ich święta. W tym roku imprezę na ten ważny dzień wspólnie przygotowywały 2 grupy przedszkolaków: dzieci młodsze z punktu przedszkolnego i starsze z „zerówki”.

Przedszkolaki z obu grup przygotowały specjalny program artystyczny składający się z inscenizacji, wierszy, piosenek. W zimowej scenografii oraz przepięknych strojach mali artyści prezentowali się wspaniale, z przejęciem i zaangażowaniem odtwarzając swoje role. Licznie przybyli goście z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek do nich. Po występach dzieci wręczyły Dziadkom upominki oraz zaprosiły na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

To były naprawdę wyjątkowe chwile, pełne radości i dumy. Szczęśliwe, uśmiechnięte, a nawet rozpromienione twarze Babć i Dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzony czas.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków tak jak w dniu ich występu.

Małgorzata Płodzień

Agata Jopek