Wizyta Teatru „Bajka”

4 stycznia gościł w naszej szkole Teatr „Bajka” z Nowego Sącza. Tym razem przygotował dla nas 3 scenki  kukiełkowe pod wspólnym tytułem „Cenne rady”…

Bohaterami pierwszej z nich była kozia rodzinka, w której mała kózka dobrze wiedziała jak należy zachować się w domu pod nieobecność  mamy. Drugi fragment przedstawienia w skrócie przypomniał znaną bajkę o Czerwonym Kapturku. Na zakończenie dzieci poznały historię pawia, który nie przestrzegał zasad drogowych, przechodził przez jezdnie  w niedozwolony sposób i przez to stracił swój piękny ogon.

Przedstawienie dostarczyło małym widzom wiele radości, ale przede wszystkim wyczuliło je na niebezpieczne  sytuacje, z którymi mogą zetknąć się na co dzień, już nie w bajkowym świecie.

Krystyna Kielar