Wycieczka do fabryki bombek choinkowych

przez aw

13 grudnia  dzieci z oddziału przedszkolnego i  klasy II udały się na wycieczkę do Fabryki Bombek Choinkowych „Romex” w Rzeszowie.

Dzieci mogły obserwować długi proces produkcji ozdób choinkowych. Zobaczyły jak powstają te delikatne cudeńka od samego początku. Najpierw zapoznały się z procesem dmuchania bombek, następnie  zobaczyły etap srebrzenia. Potem udały się do najciekawszej sali  – dekoratorni. Tu powstają prawdziwe dzieła sztuki. Wszystkie bombki malowane są ręcznie. Praca ta wymaga niezwykłej precyzji, cierpliwości i artyzmu. Po wyjściu z dekoratorni  czekała je wizyta we wzorcowni i sklepie, gdzie obejrzały wzory bombek,  które są produkowane w fabryce. Na pamiątkę pobytu każde dziecko otrzymało bombkę z wypisanym własnym imieniem.  Pełni wrażeń wróciliśmy  do szkoły. Wizyta w tym miejscu  niewątpliwie wprowadziła nas w świąteczny nastrój.

Wyżykowska Grażyna