Szkolne jasełka

przez aw

Tradycją już stało się, że uroczystość jasełek od wielu lat wpisana jest do kalendarza imprez organizowanych w naszej  szkole.

W tym roku przedstawienie jasełkowe przygotowali uczniowie klas 1-III wraz z wychowawcami.

W dniu 22 grudnia aktorzy, w pełni już zmobilizowani, dali z siebie wszystko.

Przedstawienie obejrzała cała społeczność szkolna oraz przedstawiciele rodziców .Wszyscy zebrani mogli podziwiać, jak dzieci, z wielkim zapałem i przejęciem ,starały się wcielać w powierzone im role, by przybliżyć tajemnicę narodzenia Pana Jezusa,

Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa  szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni Jednak to do nich właśnie i do małego Jezuska przybyli tak honorowi goście, jak trzej mędrcy i złożyli   dzieciątku pokłon.  

Całość przedstawienia, pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy,  mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami oraz pastorałkami. Serca małych aktorów były pełne otwartości, prostoty i ciepła.

Przedstawienie wywarło duże wrażenie na publiczności, która długo oklaskiwała bohaterów tego przedsięwzięcia.

Dzięki udziałowi  w przedstawieniu, dzieci miały możliwość podtrzymywania  i uczestniczenia w tradycji, a także  zaprezentowania swoich  umiejętności   artystycznych.

Po zakończeniu przedstawienia Pani Dyrektor  pogratulowała    uczestnikom udanego występu oraz złożyła wszystkim zebranym życzenia świąteczne.

Jasełka,  dekoracje, śpiewane kolędy oraz życzenia  wprowadziły wszystkich w ciepłą, rodzinną,  świąteczną atmosferę  zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

W tym świątecznym nastroju pożegnaliśmy się aż do Nowego Roku.        


Jadwiga Olech