Dzień Edukacji Narodowej

przez aw

14 października w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej (potocznie zwanym Dniem Nauczyciela).

Na początku głos zabrała dyrektor szkoły pani mgr Lidia Kupiszewska, która mówiła o trudnej, ale pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie, cierpliwość i serdeczność, życzyła wielu sił i wytrwałości oraz wręczyła nagrody wyróżniającym się nauczycielom.

Ciepłe słowa i życzenia popłynęły również z ust przedstawicieli Rady Rodziców. Dopełnieniem podziękowań był zaprezentowany program artystyczny przygotowany przez uczniów klas IV i V pod opieką pani Wandy Drabickiej.

Młodzi artyści pieśnią i słowem uświetnili ten wyjątkowy w roku szkolnym dzień. Uczniowie docenili trud pracy pedagogów i podkreślili swoją wdzięczność za poświęcenie i troskę, przedstawiając szkolną rzeczywistość i codzienne zmagania nauczycieli  na wesoło i całkiem na serio, zmuszając chwilami publiczność do refleksji. Najwięcej emocji wzbudziła specjalna szkoła gala oskarowa, zatytułowana „Laurki Oskarowe”, w której w poszczególnych kategoriach zwyciężyli wszyscy nominowani (zarówno nauczyciele, jak i pracownicy szkoły) i odebrali nagrody – laurki własnoręcznie przygotowane przez uczniów. W całość imprezy doskonale wkomponował się występ szkolnego chóru prowadzonego przez panią Barbarę Wawrzynkiewicz.

Wanda Drabicka