Jak miło płynął czas… – półkolonia letnia

przez aw

Mimo, że ostatni szkolny dzwonek zadźwięczał w naszej szkole 26 czerwca  podczas wakacji (od 6 do 17 lipca) przychodziła do niej każdego dnia liczna gromadka dzieci. To dlatego, że Szkoła wspólnie  z  M-GOK- iem w Tyczynie zorganizowała półkolonię letnią. Dzieci miały wypełniony czas bardzo atrakcyjnymi zajęciami – dbały o to Panie Patrycja Siewierska i Małgorzata Korcz.

Podczas różnorodnych zajęć uczniowie mogli rozwijać swoje umiejętności i talenty muzyczne, plastyczne – przy rysowaniu,  malowaniu  i wykonywaniu wspaniałych prac plastycznych, kształcić logikę i strategię przy grach stolikowych  czy wreszcie rozwijać tężyznę fizyczną podczas zabaw na świeżym powietrzu. Dzięki dofinansowaniu uzyskanemu od Gminnej  Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zajęcia były jeszcze atrakcyjniejsze,  bo dzieci były w Centrum Zabaw Fantazja i obejrzały wzruszający film w kinie Helios.  Na zakończenie półkolonii skorzystaliśmy z zaproszenia właściciela pizzerii „U Stanka” i poszliśmy na pyszną pizzę. To był super spacer i kolejny raz mieliśmy okazję podziwiać jak piękna jest nasza mała Ojczyzna.

Organizacja półkolonii nie byłaby możliwa, gdyby nie dobra wola i zrozumienie ze strony prowadzących, że dla większości jej uczestników to jedyne zorganizowane zajęcia podczas wakacji. Największą nagrodą dla nas było, że dzieci bardzo żałowały, że te 2 tygodnie tak szybko minęły i już pytały, czy za rok też takie będą…

Bardzo dziękuję Paniom Patrycji i Małgosi za zorganizowanie tak fajnych zajęć, Gminnej Komisji i ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz innym sponsorom za pomoc przy organizacji  półkolonii.

Lidia Kupiszewska