Umiemy projektować pieniądze przyszłości!

przez aw

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w Projekcie Edukacyjnym przygotowanym przez Muzeum Okręgowe w Rzeszowie pn. “Jak to z tym pieniądzem było- czyli historia pieniądza dla maluchów”. W ramach projektu odbyły się zajęcia muzealne, podczas których uczniowie poznali różnorodność monet i banknotów wykorzystywanych jako środki płatnicze na przestrzeni wieków.

Organizatorzy wspólnie z Narodowym Bankiem Polskim przygotowali również  konkurs plastyczny pn. “Zaprojektuj pieniądz przyszłości”. Zadaniem uczestników było zaprojektowanie monety lub banknotu tak, by zawierał charakterystyczne elementy związane z naszym krajem. Na konkurs przygotowano wiele ciekawych prac, na których widniały okazałe budowle, znane postaci czy charakterystyczne elementy przyrodnicze.
25 czerwca odbyło się  w Muzeum Okręgowym uroczyste rozdanie nagród, na które zaproszono dwie uczennice z naszej klasy pierwszej. I miejsce zajęła Izabela Michalik za projekt monety, na której widniała bogato zdobiona średniowieczna brama. II miejsce  przypadło Małgosi  Hoffman za projekt banknotu, na którym przedstawiła piękno polskiego krajobrazu z białym orłem w tle. Dziewczynki otrzymały cenne nagrody i obiecały organizatorom, iż za rok również przystąpią do konkursu.

Krystyna Kielar