Konkurs „Żyj zdrowo”

przez aw

W dniu 27 maja 2015 w Szkole Podstawowej im. Króla Kazimierza Wielkiego w Matysówce odbył się konkurs Wiedzy o zdrowiu pod hasłem „Żyj zdrowo” zorganizowany w ramach Gminnego Forum Samokształceniowego Nauczycieli. W konkursie wzięli udział uczniowie klas młodszych ze wszystkich szkół podstawowych gminy Tyczyn. Głównym celem konkursu było kształtowanie postaw prozdrowotnych i zdrowego stylu życia oraz nabywanie prozdrowotnych przyzwyczajeń i nawyków – nauka przez zabawę w formie gier i zabaw zespołowych.

Wprowadzeniem w tematykę konkursu było przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy drugiej naszej szkoły pt. „Porady Wróżki Dobrej Rady”.

Po obejrzeniu przedstawienia przyszedł czas na prezentację przez wszystkie drużyny przygotowanych wcześniej wierszy i piosenek tematycznie związanych z konkursem, potem zabawy i gry zespołowe. Drużyny z poszczególnych szkół rozwiązywały krzyżówki, rebusy a także projektowały stronę wizualną kartonika z sokiem owocowym. Wszyscy się przy tym dobrze bawili.

Pozostaje tylko mieć nadzieję, że wiedza w ten sposób zdobyta na długo pozostanie w pamięci uczestników konkursu.

Na zakończenie każdy uczestnik konkursu otrzymał upominki, a dla szkół przygotowane zostały pamiątkowe dyplomy.

Jadwiga Olech