Gminne Igrzyska Sportowe „Baw się z nami”

przez aw

5 maja Szkoła Podstawowa im. Króla Kazimierza Wielkiego w Matysówce po raz kolejny była organizatorem Gminnych Igrzysk Sportowych Młodzieży Szkolnej pn. ,, Baw się z nami”. W turnieju brały udział 10- osobowe reprezentacje klas III ze szkół naszej gminy. Drużyny rywalizowały w siedmiu regulaminowych  konkurencjach: bieg sztafetowy, konkurs rzutów piłeczką do worka, drużynowy skok w dal z miejsca, wyścigi w workach, biegi z przeciąganiem szarfy, wyścigi z zamianą piłek, strzały do bramki.

Poprzez udział w rywalizacji sportowej dzieci uczyły się zasad czystej gry według ściśle określonych reguł, solidnej współpracy w zespole oraz poszanowania przeciwnika. Najlepsze wyniki osiągnęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Matysówce. Drugie miejsce przypadło drużynie z Tyczyna, trzecie miejsce zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Hermanowej. Tuż za podium znalazły się szkoły z Borku Starego i Kielnarowej. Pani dyrektor Lidia Kupiszewska wręczyła wszystkim zespołom okolicznościowe dyplomy i  nagrody – sprzęt sportowy(jednakowy dla wszystkich). Za zwycięstwo nasza szkoła otrzymała  pamiątkowy puchar. Zawody odbyły się w miłej i sportowej atmosferze, a nad ich przebiegiem czuwał nauczyciel wychowania fizycznego Robert Pikiel wraz z opiekunami drużyn z każdej szkoły. W imieniu wszystkich uczestników zawodów dziękujemy Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za pomoc finansową, dzięki której można było nagrodzić naszych najmłodszych sportowców.

Grażyna Wyżykowska