„Przedszkolaki z biało-czerwoną”

przez aw

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. My także postanowiliśmy uczcić nasze „barwy ojczyste”. Cały tydzień zajęć poświęciliśmy na poznawanie  naszych symboli narodowych i najważniejszych miejsc w Polsce. Zastanawialiśmy się wspólnie, za co kochamy naszą ojczyznę.

W dniu 30 kwietnia zorganizowaliśmy skromne obchody tego święta w przedszkolu. Odśpiewaliśmy wspólnie hymn i wyrecytowaliśmy wiersz Cz. Janczarskiego ”Barwy ojczyste”. Wszystkie dzieci samodzielnie wykonały małą flagę i z biało – czerwonymi chorągiewkami przeszły po naszej miejscowości. W ten sposób już od dzieciństwa kształtujemy uczucie miłości i przywiązania do własnego kraju. Budzenie zaciekawienia dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi z pewnością pozwoli im pogłębić emocjonalny stosunek do swojej Ojczyzny.

Małgorzata Płodzień