Nasz wkład w akcję „Światełko Pamięci dla Łyczakowa”

W dniach od 20 do 28 października w szkole została przeprowadzona zbiórka zniczy, które zapłoną     1 listopada na lwowskich nekropoliach.
Nasi uczniowie bardzo zaangażowali się w akcję wymyśloną przez dziennikarzy polskiego Radia Lwów i polskiego konsulatu we Lwowie, a wcielaną już po raz 9. w życie przez Telewizję Rzeszów.

W tym roku udało nam się zebrać 62 znicze.
Zebrane „światełka pamięci” zostały dostarczone do siedziby TV Rzeszów i zaraz potem pojadą prosto do Lwowa – na Łyczaków, Cmentarz Janowski i bliski sercu wszystkich Polaków Cmentarz Orląt, gdzie pochowano gimnazjalistów i studentów: obrońców miasta z lat 1919-1921.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przyłączyli się do  naszej akcji.
Koordynatorem przedsięwzięcia był Samorząd Uczniowski przy wsparciu wychowawców klas.

Wanda Drabicka