„Noś odblaski – świeć przykładem”

przez aw

Jesień to czas szczególnie niebezpieczny na drogach ze względu na coraz szybciej zapadający zmrok i trudne warunki atmosferyczne. Tematyce bezpieczeństwa na drodze poświęciliśmy nasze szkolne spotkanie 16 października 2014 r. Jego głównym celem było uświadomienie naszym uczniom konieczności noszenia odblasków.

Dzięki elementom odblaskowym umieszczonym na plecaku, czy częściach ubrania zewnętrznego dzieci – piesi stają się widoczni dla nadjeżdżających kierowców, a przez to bezpieczniejsi. Wszyscy uczniowie klas I-VI, dzieci z oddziału przedszkolnego, punktu przedszkolnego i nauczyciele w tym dniu otrzymali odblaski od Pani dyrektor.
Apelujemy także do Rodziców, aby w myśl hasła:

 „Chcesz, by Twoje życie było bezpieczne i zdrowe –
noś światełka odblaskowe!”

zadbali o bezpieczeństwo swoich dzieci i swoje własne.

Małgorzata Bąk