Wycieczka do Bałtowa

przez aw

17 czerwca 2014 r. dzieci z klas młodszych naszej szkoły wyjechały na całodniową wycieczkę do Bałtowa. W Parku Jurajskim czekała na nich moc wrażeń. Wszyscy przenieśli się w świat prehistorycznych zwierząt. Dzieci mogły stanąć oko w oko z dinozaurami, których rozmiarów nie mogły sobie nawet wyobrazić. Spacerowaliśmy wśród ponad 100 modeli doskonale zrekonstruowanych dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń.

Wszystkim bardzo podobała się makieta ogromnego roślinożernego Diplodoka. Jednak najwięcej emocji dostarczyła wizyta w prehistorycznym oceanarium. Uczniowie odbyli tu wędrówkę przez kolejne etapy życia na ziemi. Przenieśli się w świat prehistorycznych egzotycznych zwierząt. Zobaczyli jak wyglądało podwodne życie miliony lat temu.
Aby emocji było więcej, oglądały w kinie film 5D, w czasie którego czuły na twarzy krople wody, a dziwne stwory łapały je za nogi. Nawet rekin który rzucił się w kierunku zwiedzających i niemal wybił szybę, zyskał grono wielbicieli.
Później było pełne wrażeń oglądanie w mini ZOO różnych zwierząt: strusie, bizony, konie, dziki, owce, a nawet kury, dokarmiane przez dzieci.
Dzieci mogły też rozwijać swoją sprawność fizyczną w parku rozrywki. Na karuzelach, zjeżdżalniach, statku pirackim, basenach z kulkami dały upust nagromadzonej energii.
Zadowolone i pełne wrażeń wróciły do domu.