Wycieczka klas IV – VI

przez aw

W naszej szkole, tradycyjnie, trasę i metę wycieczki turystyczno – krajoznawczej wybierają najstarsi – uczniowie kl. VI. W tym roku pomysłów było bardzo dużo, a czasu coraz mniej. Ostatecznie padło na połączenie przyjemności dla ciała i dla ducha. 29 maja czterdziestoosobową grupą udaliśmy się na wycieczkę do Inwałdu, Zatoru i Wadowic.

Zwiedzanie zaczęliśmy od Zatoru, gdzie znajduje się Park Ruchomych Dinozaurów. Wędrowaliśmy tam ścieżką edukacyjną poznając tajemnice tych prehistorycznych gadów. Po zwiedzaniu uczniowie mogli skorzystać z kilku atrakcji lunaparku.
Następnie pojechaliśmy do Inwałdu i znajdującego się tam Parku Miniatur, w którym uczniowie odbyli godzinną wycieczkę po wszystkich kontynentach naszego świata i zwiedzili ich najsłynniejsze zabytki. Również tutaj uczniowie mogli korzystać z atrakcji lunaparku – tym razem bez ograniczeń.
Na koniec pojechaliśmy do Wadowic. Tam przeszliśmy się ścieżkami Jana Pawła II, zjedliśmy słynne wadowickie kremówki i zwiedziliśmy piękne i nowoczesne muzeum Jana Pawła II.
Do domu wróciliśmy trochę zmęczeni, ale też bardzo zadowoleni. Wycieczka dostarczyła nam dużo wspaniałych wrażeń i wielu ciekawych informacji.

Aldona Wójcik